3/26/2011
Észak és Dél 7
3/21/2011
Ez van már megint
Március 15.-én volt Százhalombattán az idei Ez van című karikatúra-kiállítás megnyitója és díjátadója. Tavaly már írtam egy hosszabb beszámolót az akkori eseményekről. Ezt ma is tartom. Jó szervezés, jó helyszín, jó rajzok, jó körítés, jó köretek. :)
További örömhír, hogy Bélabátyó ezúttal is díjjal térhetett haza. (Batta-Invest Kft. különdíja) Ezúttal szép számú támogatót sikerült összegyűjteniük a szervezőknek, így a szakma jó pár jeles tagja részesülhetett pénzjutalommal járó kitüntetésben. Ez különösen nagy dolog azokban az időkben, amikor már csak a rajzolók töredéke tud megélni a szakmájából. Egy ilyen díj legalább életben tartja a lángot, reményt ad, hogy talán mégis érdemes.
No de nem szaporítom tovább a szót, inkább álljon itt fénylő fáklyaként az első 3 helyezett neve (Dluhopolszky László, Marabu, Halter András) valamint Bélabátyó képei és a díjátadás felemelő pillanata.


3/12/2011
Pénz nélkül

A legfőbb érdem és köszönet Patróé (Patrovits Tamás) aki nem csak ezt a nyitóképet komponálta, hanem producerként és kompozitőrként is támogatta a dolgot.
A mozit a Gombolyag Alapítvány támogatásával a Partiumi Keresztény Egyetemen kezdtem el, majd itthon, kalákában fejeztük be. A film egy - a rendszerváltás környékén született - ötletemnek az aktualizált változata.
Az akkori filmtervvel sikerült egy európai pályázatot megnyerni, aminek következtében 4-4 másik kelet-, és nyugat-európai fiatal rendezővel együtt lehetőségem nyílt annak franciaországi elkészítésére. Természetesen ők a saját ötleteiket dolgozták ki, melyeket a végén összefűztek és egy nagyszabású vetítésen, a városi színházban bemutattak. Ez volt az úgynevezett I. Kelet-Nyugati Marathon, amit a sikeren felbuzdulva még több is követett.
Íme az én felvonásom a moziból:

3/06/2011
Dorka újratöltve
Korábban már publikáltam egy rajzot Dorkától, mégpedig a "Tízlábú anya" című korszakalkotót. Akkor 4 éves volt. Lássuk, hogy az azóta eltelt egy év alatt sikerült-e előrelépnie. Ez itt a „Kislány madarakkal, amik elszálltak” című rajz. Felhívnám a figyelmet a kifejezésmód és az anatómiai ábrázolás fejlődésére.
(Hogy milyen jól jönnek ezek a gyerekrajzok, amikor idő-, meg témahiányban szenved a blogger…)
